Alanya Bahçeşehir Okulları Stadyumu

Alanya Bahçeşehir Okulları Stadyumu

Alanya Bahçeşehir Okulları Stadyumu 10.128 kişilik kapasiteye sahiptir. Stadyuma Alanyaspor ev sahipliği yapmaktadır.

Kapasite10.128
Loca
ÜlkeTürkiye
ŞehirAntalya
KulüpAlanyaspor
Açılış2011
Maaliyet12 Milyon TL
ÇimHibrit Çim

Fotoğraf Galerisi

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1948
RenklerTuruncu Yeşil
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
Taraftar
Ezeli Rakipler

Konum

Alanya Bahçeşehir Okulları Stadyumu

Bahçeşehir Okulları Stadyumu, Antalya, Alanya’da bulunan çok amaçlı stadyum. 10.842 kişi kapasitelidir. Aytemiz Alanyaspor tarafından kullanılmaktadır. Bu stadyumda ilk maç ise Alanyaspor ile Hannover 96 arasında oynanmıştır. Tamamı kapalı tribünlerden oluşan stadyumda VIP, soyunma, basın, hakem ve bilgi işlem odaları bulunmaktadır. Stadyum, UEFA ve TFF standartlarındadır ve Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig’de kullanılabilir.

Bahçeşehir Okulları Stadyumu Tadilatı

Aytemiz Alanyaspor’un lig maçlarını oynadığı Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nun sezonun tamamlanmasıyla birlikte tadilata girmesi bekleniyor. Yenilenecek olan stadyumda localar da olacak.

Alanya Oba Stadına bakım onarım ve yenileme çalışması yapılacak. Aytemiz Alanyaspor’un Süper Lig maçlarını oynadığı 10 bin 842 kişi kapasiteli Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nun 2018-2019 futbol sezonun sona ermesiyle bakıma alınması amaçlanıyor. Tribün çatısını taşıyan direklerin çok fazla oluşu nedeniyle ve başta çatı olmak üzere stadın tamamında yenileme yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanlığı’ndan yetkililerin Alanya’ya gelerek stadyumda incelemede bulunduktan sonra tadilat planı hazırladıkları öğrenildi. Tadilat ve yenileme çalışmalarında stat çatısının uzay çatı olacağı ve loca yapılacağı bilgisi elde edildi. Aynı zamanda maçlarda yaşanan sorunlar dikkate alınarak bazı bölümlerde yeniden düzenleme yapılması da bekleniyor. Tadilat için hazırlıları başlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun stadın iyileştirilmesi konusunda yapılacak çalışmayı bizzat kendisinin takip ettiği öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*