Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Arena Castelao

Kapasite63.903
ÜlkeBrezilya
ŞehirFortaleza
KulüplerFortaleza FC, Ceará SC, Ferroviário AC
Açılış11.11.1973 (Ceará – Fortaleza, 0-0)
Yenilme2013

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Aslen Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo adlı Arena Castelão, 11 Kasım 1973’te Ceará ile Fortaleza (0-0) arasında bir maçla açıldı.

Stadyum, eyalet valisi Plácido Castelo’nun inisiyatifinde yapıldı, ardından stadyum daha sonra isimlendirildi. Kısa süre sonra içinde bulunduğu alandan sonra Castelão olarak anıldı.

Castelão başlangıçta bir küçük sürekli oval şekilli katman ve her iki tarafta da büyük rampalardan oluşuyordu. Stadyum henüz kapsamadı ve yaklaşık 70.000 taraftar tutabiliyordu.

1980 yılında, ikinci kademe tüm stadyum boyunca genişledi ve kısa bir süre sonra tahminen 118.000 kişi Brezilya ve Uruguay arasında bir uluslararası ülkeye katıldı.

2002 yılında stadyum kaplandı ve ardından yapılan tadilat kapasitesi 60.000’e ulaştı.

Çok geçmeden, Castelão 2014 Dünya Kupası’nın oyun alanlarından biri seçildi ve bu nedenle daha önemli bir iyileştirme gerektirdi.

Çalışmalar 2011’in başlarında başlamış ve alt katmanın yıkılması ve yeniden inşası, yeni bir çatı montajı ve stadyumun geri kalanının yenilenmesini içermektedir. Stadyum 16 Aralık 2012’de resmen yeniden açıldı. Aynı zamanda Arena Castelão olarak yeniden adlandırıldı.

Arena Castelão’nun 16 maçtan ve çeyrek finalden oluşan Dünya Kupası’nda altı karşılaşmaya ev sahipliği yapması planlanıyor. Stadyum aynı zamanda 2013 Konfederasyon Kupası’nın oyun alanlarından biriydi.

Arena Castelão, işçi sınıfı temel konut ve küçük işyerlerinin bir karışımı olan, çok çekici olmayan bir bölgede yer almaktadır. Bu nedenle, maçın başlamasından çok önce stadyuma gitmenin çok az nedeni var, çünkü özellikle Fortaleza’nın merkezi bol eğlence sunuyor.

Yeme, içme ve gece hayatının çoğu, Dragão do Mar ve Iracema plaj bölgesindeki merkezin doğusunda, Avenida Beira Mar boyunca, Mereiles alanına kadar sahil boyunca doğuya doğru ilerliyor. Daha sakin bir alanı tercih ediyorsanız veya banyo yapmak veya sörf yapmak için daha uygun plajlar tercih ediyorsanız, doğu Praia do Futuro plajlarına gidebilirsiniz.

Arena Castelão’ya yakın kalmak istiyorsanız, Hotel Recanto Wirapuru  iyi bir seçenektir.  Arena Castelão yakınlarındaki diğer oteller için buraya tıklayın  .

Ancak, Fortaleza’yı hızlı bir şekilde durdurmanın ötesinde bir şey yaparsanız, daha merkezi ve turistik bir bölgede bir otel seçerseniz konaklamanızdan daha fazla yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir