Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu

Bornova Aziz Kocouğlu Stadyumu İstatistikleri

Bornova’nın Doğanlar semtinde 2016 yılında tamamlanan Bornova stadyumu şimdilik 9.138 kişilik kapasiteye sahiptir, Stadyuma Altınordu ve Altay ev sahipliği yapmaktadır.

Kapasite9.138
ÜlkeTürkiye
Şehirİzmir
KulüpAltınordu, Altay
Açılış01/10/2016 (Göztepe – Elazığspor, 1-1)
Maaliyet33 Milyon TL
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş26 Aralık 1923
RenklerKırmızı Lacivert
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
Taraftar
Ezeli Rakipler

Konum

Bornova Stadyumu Hakkında

Bornova’nın Doğanlar semtinde 2016 yılında yapımı tamamlanan ve kullanıma açılan Bornova Stadyumu, şimdilik 1.138 seyirci kapasitesine sahip olmakla birlikte, İzmir’in futbolda yeni gözdesi olmuş durumdadır. 2017 yılı bitmeden tamamlanması planlanan 3.etap çalışmalarının ardından stadyumun seyirci kapasitesi 12500’e yükselecektir. Göztepe ve Altınordu takımlarının iç saha maçları için kullandığı stadyum, TFF’den tam not almış, Avrupa standartlarında bir futbol mekanıdır.

Doğal çim zemine sahip Bornova Stadyumu, resmi olarak 8 Ekim 2016’da hizmete açıldı. 1 Ekim 2016’da ilk kez bir resmi maça ev sahipliği yaparken, bu maç Göztepe ve Elazığspor arasında oynandı. Bornava stadyumu‘nda oynanan ilk mücadelede, stat tarihinin ilk golüne Göztepeli Halil Akbunar maçın 12.dakikasında imza attı.

İzmir, pek çok futbol takımına ev sahipliği yapmaktadır. Göztepe, Altınordu, Karşıyaka, Bucaspor, Altay, İzmirspor başta olmak üzere pek çok köklü takımın kurulduğu şehir İzmir’dir. Aynı zamanda şehir olarak sağlam bir futbol kültürü de yıllardan beri yaşatılmaktadır. İzmir takımlarına gönül vermiş taraftarların, camialara olan sevgileri ülke sınırlarını bile aşmış, dünyaca ünlenmiştir. Böylesine sağlam bir futbol kültürüne sahip şehrin, yeni stat ihtiyacı olması kaçınılmaz bir gerçektir. Bu ihtiyaç şimdilik kısmen de olsa Bornova Stadyumu tarafından karşılanmaktadır. Stat projesinin tam olarak gerçekleşmesinin ardından seyirci kapasitesi de 13 bine yaklaşacak, takımların maçlarını izlemek isteyen taraftarlara yetecek bir sayıya ulaşacaktır.

2 yorum

  1. Göztepe ocak ayında yeni stadına geçiyor, burada güzel günler geçirdik, burdan süper lige giden çok önemli yollar kat ettik. Sahaya çok uzak olan tribünlere sahip İzmir Atatürk Stadyumu rezaletinden bizi kurtarıp rakibe baskı yapmamızı sağladı, şimdi çok daha iyi ambiansa sahip bir stada geçiyoruz. Hedef Büyük..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*