Denizli Atatürk Stadı

Denizli Atatürk Stadı 1987 yılında açılmıştır, 15.000 kapasiteye sahip stadyum, tadilat yapılarak 18.745 kapasiteye ulaşmıştır.

Denizli Atatürk Stadı Hakkında

Kapasite18.745
Loca12
ÜlkeTürkiye
ŞehirDenizli
KulüpDenizlispor
Açılış1987
Tadilat2019
MaaliyetTadilat 15 Milyon TL
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Oturma Planı

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1966
RenklerYeşil Siyah
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
TaraftarYeşil Cephe – 57 Gençlik
Ezeli Rakipler

Konum

Denizli Atatürk Stadı Hakkında

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Süper Lig’in başlayacağı 16 Ağustos’ta Avrupa standartlarındaki statlarında maç yapılabileceğini söyledi. Stadın dış görünüş olarak yeni bir stat gibi görünmese de şu anda yeni statların kalitesine geldiğini belirten Başkan Çetin, “Stadın zemini normal zeminden 3 metre 60 santimetre aşağı indi. Her tribünde 4 sıra, protokol tribününün olduğu yerde de 5 sıra öne doğru uzadı. Bu da yaklaşık 3 bin 800 kişilik ek bir ilave yapıyor. Zemin tamamen değişiyor koltukların tamamı değişiyor. Kale arkaları ve maratonun olduğu bölümün tamamı kapatılacak. Eski protokol tribününün olduğu yerde 12 tane loca yapıyoruz. Stadımız FİFA standartlarında yapılıyor. Dış görüntü olarak yeni bir stat gibi görünmese de şu anda yeni statların kalitesine geliyor” diye konuştu.

Yaklaşık 17 milyon TL maliyetli yenileme çalışmasını imece usulü 5 milyon TL’ye bitireceklerine dikkat çeken Başkan Çetin, “Maratonun ve kale arkalarının olduğu yerlerde güçlendirmeler yapılıyor. Sıfırdan bir statmış gibi uygun bir maliyete tümünü de yapmak ve önümüzdeki sezona da yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Normalde müteahhitlik çerçevesinde yapılsa 16-17 milyon TL civarında bir maliyeti var ama bizim maliyetimiz yaklaşık 5 milyon TL civarında bitireceğiz. Çünkü imece usulü burada çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Çetin, stadın 20 gün içinde top oynanacak ve taraftarlarını ağırlayacak duruma geleceğini sözlerine ekledi.

Güncel Transfer Haberleri için tıklayınız.

2 yorum

  1. Yapmış olduğunuz paylaşımı kınıyorum Denizli’de taraftar grupları olarak 4 grup var ama sadece birisinin ismi yazılmış yapmış olduğunuz haberlerde yandaş ve Tarakçı olmayın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*