Diyarbakır Stadyumu

Diyarbakır Stadyumu İstatistikleri

Diyarbakır Stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca merkez Kayapınar ilçesinde, 158 bin 353 metrekare alanda yaptırılan, Diyarbakır’ın yanı sıra bölgeye de hizmet verecek UEFA ve FIFA standartlarındaki 33 bin seyirci kapasiteli stadyumdur.

Kapasite33.000
Loca54
ÜlkeTürkiye
ŞehirDiyarbakır
KulüpDiyarbekirspor, Amed Fk
Açılış15.05.2018 (Diyarbekirspor – Tire 1922, 4-0)
Maaliyet160 Milyon TL
TasarımArma Mimarlık
MüteahhitYıldızlar Grup
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1977
RenklerYeşil Kırmızı
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
Taraftar
Ezeli Rakipler

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1990
RenklerKırmızı Yeşil
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
Taraftar
Ezeli Rakipler

Konum

Diyarbakır Stadyumu Hakkında

Diyarbakır stadyumu Skorbord, restoran, kafeteryalar, VIP salonları, televizyon yayınlarının yapılacağı bölümler, basın bölümü, otoparklar, seyirci ve sporcu girişi gibi alanları en uygun şekilde tasarlanan, alttan ısıtmalı olacak stadyumda 306’sı engelli toplam 2 bin 340 otomobil kapasiteli park yeri bulunacak.

Konfor için gerekli tüm detayların düşünüldüğü stat, aynı zamanda engelli dostu olacak. Stadyum alanına girişte kendileri için ayrılan yerlere araçlarını park eden engelli vatandaşlar, rampa ve farklı noktalarda bulunan 21 asansörü kullanarak istedikleri katta karşılaşmaları izleyebilecek. Kadın ve erkekler için 558 tuvaletin bulunduğu stadyumda engelliler için de 31 tuvalet yapıldı. Ayrıca, stat içerisinde 28 mescit, 20 bilet satış ünitesi ve mağaza yer alacak. Önümüzdeki aylarda hizmete açılması beklenen stadyum, futbolseverlere keyif düzeyi yüksek seyir imkanı sunacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*