Süper Lig Tüm Zamanların Puan Durumu

Son Güncelleme: 21.03.2021

STakımSezonPuanOynadığı
1Fenerbahçe6340812074
2Galatasaray6340412074
3Beşiktaş6339402071
4Trabzonspor4727631564
5Bursaspor5021891644
6Ankaragücü5220851689
7Gençlerbirliği4820591599
8Altay4116521326
9Gaziantepspor3113631028
10Eskişehirspor301314978
11Samsunspor301211986
12Göztepe291130902
13Antalyaspor251037848
14İstanbulspor23940756
15Kocaelispor20859674
16Denizlispor21840717
17Adanaspor22819704
18Kayserispor20801665
19Konyaspor20801665
20Ç. Rizespor20795677
21Boluspor20791638
22Sivasspor15707511
23Başakşehir13700444
24Kasımpaşa17685594
25Karşıyaka16597528
26Adana Demir17595550
27Sarıyer13579436
28Zonguldakspor14553454
29Mersin İY15542472
30Malatyaspor11504384
31Ankara Demir13501418
32Vefaspor14473422
33Sakaryaspor11431380
34T. Telekom12413374
35Orduspor11408352
36İzmirspor10389326
37Diyarbakırspor11357362
38Karabükspor10356336
39Feriköy9350292
40Ankaraspor9339306
41Altınordu10338322
42Turanspor10319320
43K. Erciyesspor9316298
44Beykoz 19088310264
45Akhisarspor7287238
46Keçiörengücü8277252
47Karagümrük7254212
48Alanyaspor5230166
49Manisaspor6223204
50Giresunspor6198180
51Yeni Malatya4154131
52Vanspor5153170
53Zeytinburnu5145162
54Elazığspor4136136
55Ç. Dardanel3109102
56Bakırköyspor310590
57Aydınspor310590
58Erzurumspor398102
59Gaziantep FK29364
60Yozgatspor27668
61BB Erzurumspor26264
62Hacettepe26268
63Balıkesirspor26164
64A. Sebatspor26168
65Beyoğluspor25654
66Yeşildirek25558
67Hatayspor14629
68Alibeyköyspor24552
69Petrolofisi12934
70Bucaspor12634
71Siirtspor12434
72MKE Kırıkkalespor12330
73Kahramanmaraş12336

Süper Lig’de 1987-1988 sezonuna kadar 2 puanlı sistem (galibiyete 2 puan) uygulanıyordu. 1987-1988 sezonu itibariyle 3 puanlı sisteme geçilmiştir. Yukarıda verilen Süper Lig ebedi puan cetvelinde daha doğru mukayese yapılabilmesi için tüm sezonlar 3 puanlı sistem üzerinden değerlendirilmiştir.

Süper Lig Tüm Zamanların Puan Durumu