Süper Lig Tüm Zamanların Puan Durumu

Son Güncelleme: 27.05.2021

STakımSezonPuanOynadığı
1Fenerbahçe6441022084
2Galatasaray6440642084
3Beşiktaş6439602082
4Trabzonspor4827791574
5Bursaspor5021891644
6Ankaragücü5220941700
7Gençlerbirliği4820701610
8Altay4216521326
9Gaziantepspor3113631028
10Eskişehirspor301314978
11Samsunspor301211986
12Göztepe301142912
13Antalyaspor261042858
14İstanbulspor23940756
15Kocaelispor20859674
16Denizlispor21843728
17Adanaspor22819704
18Konyaspor21815676
19Kayserispor21811676
20Ç. Rizespor21809688
21Boluspor20791638
22Sivasspor16732522
23Başakşehir14718454
24Kasımpaşa18700604
25Karşıyaka16597528
26Adana Demir18595550
27Sarıyer13579436
28Zonguldakspor14553454
29Mersin İY15542472
30Malatyaspor11504384
31Ankara Demir13501418
32Vefaspor14473422
33Sakaryaspor11431380
34T. Telekom12413374
35Orduspor11408352
36İzmirspor10389326
37Diyarbakırspor11357362
38Karabükspor10356336
39Feriköy9350292
40Ankaraspor9339306
41Altınordu10338322
42Turanspor10319320
43K. Erciyesspor9316298
44Beykoz 19088310264
45Akhisarspor7287238
46Keçiörengücü8277252
47Karagümrük7270222
48Alanyaspor5241176
49Manisaspor6223204
50Giresunspor7198180
51Yeni Malatya4167142
52Vanspor5153170
53Zeytinburnu5145162
54Elazığspor4136136
55Ç. Dardanel3109102
56Bakırköyspor310590
57Aydınspor310590
58Gaziantep FK210474
59Erzurumspor398102
60Yozgatspor27668
61BB Erzurumspor27574
62Hacettepe26268
63Hatayspor26140
64Balıkesirspor26164
65A. Sebatspor26168
66Beyoğluspor25654
67Yeşildirek25558
68Alibeyköyspor24552
69Petrolofisi12934
70Bucaspor12634
71Siirtspor12434
72MKE Kırıkkalespor12330
73Kahramanmaraş12336

Süper Lig’de 1987-1988 sezonuna kadar 2 puanlı sistem (galibiyete 2 puan) uygulanıyordu. 1987-1988 sezonu itibariyle 3 puanlı sisteme geçilmiştir. Yukarıda verilen Süper Lig ebedi puan cetvelinde daha doğru mukayese yapılabilmesi için tüm sezonlar 3 puanlı sistem üzerinden değerlendirilmiştir.

Süper Lig Tüm Zamanların Puan Durumu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*