Edirne Stadyumu

Kapasite22.000
ÜlkeTürkiye
ŞehirEdirne
KulüpEdirnespor
TasarımMT Mimarlık

Fotoğraf Galerisi

4 yorum

 1. 1.si edirnede futbol başarısı yok edirne yıllardır amatör liglerde oynadı şansa bala yükselen takıma stadyum yapılması kadar saçma bişey yok.
  2.si edirne tribünleri 10 maç içinde 2 maçta tamamı dolabiliyorsa 8 maçta boş tribünler oluyor bu stadyum hiç dolmaz 22 bin denmişse sadece 3000-3200 civarını dolabilir.
  3.sü bu projeyi tasarlayan adam mandalina yerkenmi düşünüp aklına böyle bişey getirmiş ve o çatının hali ne? Tribün desen zaten dizayn konusunda sınıfta kalmış böyle tribünmü olur ne biçim bi stadyum bu? Cidden böyle stadyum yapılacaksa boşa masraf boş tribünlere oynayan takım için yapılmamalı. Yapılacaksa oynadıkları stadı yenilesinler alanya stadı gibi yapsınlar

 2. 1. stadlar kulüplere değil şehirlere yapılıyor.
  2. kırkpınar için derme çatma bir stad var, 25000 kişilik ve kırkpınarda o bile yetmiyor.
  3. edirnenin mevcut stadı çok ters bir yerde kaldı. yeni yer çevresinde yoğun bir yapılaşma var. ülker arena istanbul ataşehir’de ne kadar isabetli olmuşsa bu stadda öyle.

  kanaatim kırkpınar da düzenlenebilecek şekilde planlama yapılsın. mevcut kırkpınar da orjinal yağlı güreşlerin yapıldığı yer değil, orası yunan’da kalmış. her şeyi değiştiriyoruz, yeri değiştirilebilir.

  • Kardeş futbol stadyumunda kırkpınar güreşleri ne alaka? Herifler topmu oynayacak yoksa güreşmi tutacak? Dolmayan stad yerine bir arazide koca stad yapmak için araziyi işgal etmeye gerek yok edirnede futbol yok stadyum desen boş 150-200 kişi anca topu topuna var şehirde dolmayan stada yeni stad yapmak boşa masraf gerek yok edirnenin stadı yeter o şehire madem stadlar şehirlere yapılıyor o zaman bakanlık gebzeye 38 bin seyirci kapasitesinde stad yapsın hadi… yıllar önce 38 binlik stad yapılacak diye söz veren bakanlık şeyine takmıyor bizi kaldık 28 binlik çürük stadyuma bize yapılmıyorsa size hiç yapılmaz.

 3. Harika bir stadyuma benziyor. Futbol açısından Trakya bölgesinden hiçbir takımı büyük liglerde göremiyoruz. İnşallah bu stadyumun tamamlanmasıyla, Trakya bölgesinden de takımları görebiliriz. Edirne çok güzel bir şehir bu stadyumun Edirne’ye yakışacağına ve tribünlerin dolacağına eminim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*