Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Ekaterinburg Arena

Kapasite35.696
ÜlkeRusya
ŞehirYekaterinburg
KulüplerFK Ural Yekaterinburg
Açılış15.04.2018 (Ural – Spartak, 2-1)
Maaliyet13,1 milyar Ruble

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Ekaterinburg Arena’nın tarihi gerçekten büyüleyici bir tarihtir. Arenanın 1900’lerin başından bu yana durduğu toprağa dayalı bir spor stadyumu yapıldı, o sırada Rusya’da verilen herhangi bir sporun popülaritesiyle birlikte değişen çeşitli stadyumlar kullanılıyordu. 1900 yılında, örneğin, orada bir velodrome inşa edildi. 1928’de çok amaçlı bir bölgesel stadyum ve 1936’da Doğu Metallurg’u olarak bilinenler yerini aldı. 1957’de bir futbol sahası haline geldi, ancak yıllar geçtikçe çok sayıda değişiklik geçirdi.

Orada futbol oynayan kulüp olarak, FC Ural Yekaterinburg 1930’da ortaya çıktı. Yekaterinburg şehrinin dördüncü büyük olmasına rağmen Rusya’nın en popüler kulüplerinden biri ya da en başarılılarından biri değil. tüm ülkede şehir. Sadece Moskova, Saint Petersburg ve Novosibirsk, kent nüfusunu bir buçuk milyondan biraz daha az mağlup edebilir. Genellikle Rus stadyumlarında olduğu gibi, ekip veya stadyum hakkında şaşırtıcı derecede yetersiz bilgi var, işte bildiğimiz bu.

Tarihi

Eğer sana kulüp hakkında söyleyebileceğimiz fazla bir şey yoksa, stadyumun tam tersi doğrudur. Bir şey varsa, söylenecek çok fazla şey var. 1957 yılında Merkez Stadyumu olarak biliniyor. 2004 yılında halka açık bir şirket haline geldi ve iki yıl sonra, bir yoksunluk durumuna düştüğü için yenilemeye karar verildi. Rusya’da futbol sahalarında olduğu gibi, tadilatta olduğu gibi, tadilat olması gerektiği kadar kolay değildi. İster inanın ister inanmayın, yangın beş ayrı durumda inşaatı geciktirdi.

Yeniden açıldığında, yeni standlarda yer alan 27.000 koltuk vardı ve bazıları kısmi bir çatıyla örtülmüştü. Yeni saha aynı zamanda 2018 FIFA Dünya Kupası için ev sahibi stadyumlardan biri olarak seçildiği anlamına gelen uluslararası futbol için uygun standartlarda yapıldı. Sorun, hala FIFA tarafından ortaya konan gereklilikleri yerine getirememesiydi. Hafif bir yeniden yapılanma yerine, Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapmak için stadyumun tamamen yere indirilmesi ve yeniden inşa edilmesi gerekiyordu. Yenilemek için 80 milyon sterline yakın harcadıktan sonra, 350 milyon sterlin daha harcayarak turnuvaya hazırlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir