Erzincan Stadyumu

Erzincan Stadyumu İstatistikleri

Erzincan stadyumu yıkımı yapılan 13 şubat stadyumu yerine yapılıyor, yeni stadyum 12.500 kapasiteli Uefa standartların da bir stadyum olacak.

Kapasite12.500
Loca12
ÜlkeTürkiye
ŞehirErzincan
Kulüp24 Erzincanspor
Açılışİnşaat Devam Ediyor
Maaliyet138 Milyon TL
TasarımAlper Aksoy
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Erzincan Stadyumu Hakkında

Erzincan‘da inşaat yapımı devam eden stadyum da betonarme ve kale arkası tribünün inşaatı hızla yükseliyor. 

12.500 seyirci kapasiteli stadın modern yapısı ve sosyal donatıları ile yeni bir yaşam alanı olması bekleniyor.

Yeni Erzincan stadın 10 bin seyirci, bin 500 ise protokol ve basın tribünü kapasitende olacak.

Tamamlandığında Erzincan’ın en önemli eserlerinden biri olacak stadyumu bu yılın sonunda bitirilmesi planlanıyor.

Statta kapalı 650 araçlık otopark olacak. Stadın üst kısmında enerji üretimi açısından yaklaşık 1 megavatlık bir güneş enerji paneli olacak ve kendi enerjisini üretecek. Stad yerden ısıtmalı olacak ve kar yağdığında da hiçbir temizliğe gerek kalmadan stadın da karı temizlemiş olacak. Stadın Ali Kemal Caddesi’ne bakan kısımları 4 adet biner metrekarelik Cafe ve dükkan olarak tasarlandı. Bunun yanında Erzincan Spor’un ve diğer spor mağazalarının malzemelerini satılacağı dükkanlar olacak. Bunun haricinde 12 tane antrenman salonu olacak. Bu antrenman salonlarından bir tanesi Erzincan’da hiç olmayan körling sporları için buz pisti olacak. Fitness salonları olacak.Bunun haricinde minder sporları, halter, ring sporları, tatemi sporları,okçuluk, atıcılık sporları olmak üzere çeşitli antrenmanlara kavuşarak yaşayan stat haline gelmiş olacak.

2 yorum

  1. Stat güzel ancak kent merkezinde olması çok gereksiz bu stad yatırımıMengüceli mahallesinde olabilirdi kent merkezinde bunun yerine katlı otopark ve açık modern pazar yeri çok daha işlevli olurdu mahalle ortasında kocaman bir stad hiç hoş bir görüntü olmuyor ve çevre binaların gürültüden rahatsız olmasının yanı sıra trafik sıkışıklığını 10 kat artırmasıda eklenen önemli bir problemdir.

    • Söyleminde haklısın ama, bir detayı gözden kacırmıssın. Zaten seyirci sıkıntısı yaşanıyor, malum terzibaba sahalarında yapılan maçları izlemeye seyirci gitmiyordu.Ayrica stadın altı otopark ve iş merkezi olarak tasarlanmış.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*