Gaziosmanpaşa Stadı

Gaziosmanpaşa Stadı 5.000 kişilik tribünü, 1.000 araçlık otoparkı ve kapalı pazar alanıyla Gaziosmanpaşa’nın çehresini değiştirmeye hazırlanıyor.

Kapasite5.000
ÜlkeTürkiye
Şehirİstanbul
KulüpKüçükköyspor, Gaziosmanpaşa
Açılışİnşaat
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Gaziosmanpaşa Stadı Hakkında

5.000 kişilik tribünü, 1.000 araçlık otoparkı ve kapalı pazar alanıyla Gaziosmanpaşa’nın çehresini değiştirmeye hazırlanan Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, gençleri kaliteli spor alanlarıyla buluşturmak ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine olanak sağlamak için yatırımlarına devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi‘nde yer alan habere göre, bu kapsamda Mevlana Mahallesi’nde inşa edilen Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu’nda çalışmalar aralıksız sürdürüyor. Modern yapısının yanı sıra teknolojik özellikleri ve çok fonksiyonlu yapısıyla da göz kamaştıracak stadyum, ilçedeki tüm spor kulüplerine de hizmet verecek.

5.000 KİŞİLİK MODERN ŞEHİR STADYUMU

Gaziosmanpaşa Şehir Stadyumu, bölgedeki ihtiyaçları karşılayacak biçimde çok fonksiyonlu olarak tasarlanıyor. 43 bin 55 metrekarelik alana sahip olan stadyumda 5 bin kişi kapasiteli tribün bulunuyor. Stadyumun altına yapılan 1.000 araçlık otoparkın da bölgedeki parklanma sorununa çözüm sunması bekleniyor. 

Konuyla ilgili bilgi veren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Gaziosmanpaşa ilçemiz bugüne kadar yetiştirdiği pek çok başarılı sporcuyla adını duyurmuştur. Amacımız ilçemizdeki yetenekli sporcularımıza çok daha iyi fırsatlar sunarak onların önünü açmaktır. Bu amaçla çıktığımız yolda Gaziosmanpaşa Stadyumumuzu modern ve son teknolojiyle donatarak ilçemizdeki spor kulüplerimizin hizmetine sunacağız. İnanıyorum ki, bu stadımız spor kulüplerimizin bugünkü başarılarına yenilerini eklemelerine imkan sağlayacak. Projemizle, yeni stadımıza ulaşım da büyük bir rahatlıkla sağlanacak. Ayrıca stadımızın altına yapacağımız zemin altı otopark, ilçemizdeki parklanma sorununa çözüm getirecektir. İhtiyaç halinde zemin altı otoparkımızı kapalı pazar yeri olarak da kullanabileceğiz. Dolayısıyla Gaziosmanpaşa Stadyumumuzu yenileyerek, hem spor camiasına büyük bir katkı sunacağız hem de ilçemizdeki ulaşım sorununa da çözüm üretmiş olacağız. Ben halkımızın bu projeyi gerçekten sahiplendiğini biliyor ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*