Giresun Atatürk Stadyumu

Giresun Atatürk Stadyumu İstatistikleri

Atatürk Stadyumu 12.191 kapasitelidir, stadyuma Giresunspor Ev sahipliği yapmaktadır. Yeni Giresun Çotanak stadyumu bittiğinde burası millet bahçesi olacaktır.

Kapasite12.191
ÜlkeTürkiye
ŞehirGiresun
KulüpGiresunspor
Açılış1941
ÇimNormal Çim

Fotoğraf Galerisi

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1967
RenklerYeşil – Beyaz
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
TaraftarÇotanaklar
Ezeli RakiplerOrduspor

Konum

Giresun Atatürk Stadyumu Hakkında

Giresun’da bulunan çok amaçlı stadyumdur. Şehirlerarası Devlet Sahil Karayolu üzerinde bulunan, Giresun’dan yolu geçen herkesin rahatça ulaşabileceği bir mevkide inşa edilmiş olan stadyum Türkiye’de inşa edildiği dönemin en önemli stadyumlarından bir tanesi olmasına rağmen geçen uzun yıllar boyunca yapılamayan modernizasyon çalışmaları sonucunda günümüz koşullarının gerisinde kalmıştır. 12.191 kapasiteli bu stadyuma Giresunspor ev sahipliği yapmaktadır.

30.339 m2. arsa üzerine inşa edilmiş olan stadyum 1941 yılında hizmete girerek önce toprak saha olarak hizmet vermiş, ilk çimlendirilmesi ise 1981 yılında yapılmıştır. Denize dik şekilde konumlandırılmış olan stadyumun deniz tarafındaki kale arkası bölümünde tribün bulunmamaktadır. Stadyumun çim saha ölçüleri ise 68 X 105 metredir.

Giresun Çotanak Stadı Hakkında

Giresun’da yapımına 2016’da başlanan spor kompleksindeki stadyum ve olimpik yüzme havuzunun inşaatında önemli aşama kaydedildi.

Çatısı tamamlanan, cephe giydirme çalışmaları ile ince işçilikleri sürdürülen Çotanak Stadı’nda mart ayı itibarıyla koltukların montajı, sonrasında ise çimlendirme çalışmaları başlayacak.

Stadyumda 84’ü protokol, bin 413’ü VIP ve loca, 75’i engelli seyirci, 76’sı basın, 20 bin 380’i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk yer alıyor. 

Stat içerisinde mağazalar ile 144 seyirci kapasiteli basketbol ve voleybol oynanabilecek nizami spor salonu da yer alacak. Ayrıca stat içerisinde okçuluk, karate gibi amatör branşlar için alanlar oluşturulması planlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*