Giresun Çotanak Stadı

Giresun Çotanak Stadı İstatistikleri

Giresun Çotanak Stadı 22.014 kapasiteli olarak inşaa edilmektedir, 49 adet loca olacak stadyum Uefa standartlarındadır.

Kapasite22.014
Loca49
ÜlkeTürkiye
ŞehirGiresun
KulüpGiresunspor
Açılış24.01.2021 (Giresunspor- Balıkesirspor)
Maaliyet45 Milyon TL
TasarımBora SOYKUT
MüteahhitSiyah Kalem İnşaat
ÇimHibrit Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Giresun Çotanak Stadı Hakkında

Giresun’da yapımına 2016’da başlanan spor kompleksindeki stadyum ve olimpik yüzme havuzunun inşaatında önemli aşama kaydedildi.

Çatısı tamamlanan, cephe giydirme çalışmaları ile ince işçilikleri sürdürülen Çotanak Stadı’nda mart ayı itibarıyla koltukların montajı, sonrasında ise çimlendirme çalışmaları başlayacak.

Stadyumda 84’ü protokol, bin 413’ü VIP ve loca, 75’i engelli seyirci, 76’sı basın, 20 bin 380’i standart seyirci olmak üzere toplam 22 bin 28 koltuk yer alıyor. 

Stat içerisinde mağazalar ile 144 seyirci kapasiteli basketbol ve voleybol oynanabilecek nizami spor salonu da yer alacak. Ayrıca stat içerisinde okçuluk, karate gibi amatör branşlar için alanlar oluşturulması planlanıyor.

Kompleks içerisinde inşa edilecek antrenman sahasında 4 kulvarlı koşu pisti bulunacak.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, yaptığı açıklamada, Çotanak Spor Kompleksi’nin inşasında yüzde 76’lık bir fiziki gerçekleşme olduğunu, ince işçilikler hariç imalatların tamamlandığını belirtti.

Sarıfakıoğulları, “Stadı 7-8 aylık bir periyotta teslim almayı planlıyoruz. Giresunspor‘umuz önümüzdeki sezonu Allah’ın izniyle Çotanak Stadı’nda karşılayacak. Yine yüzme havuzumuz da aşağı yukarı aynı dönemlerde teslim edilmiş olacak.” dedi.

İnce işçiliklerin imalatlarının devam ettiğini bildiren Sarıfakıoğulları, “Koltuk montajı ve çimlendirme konusunda mart ayından itibaren arkadaşlarımız imalatlara başlayacaklar. Bu konuda gerek koltuk seçimi gerek çimlendirmenin niteliği konusunda yine teknik elemanlarla çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

1 yorum

  1. Sayın Site yöneticileri,
    Stadyumun mimari konsept ve avan projesi Azaksu tarafından değil Y.Mimar Bora SOYKUT tarafından tasarlanmıştır. Azaksu mimarlık uygulama projelerini yapmışlardır.
    Yukarıdaki proje bilgilerinin bu şekilde güncellenmesini rica ediyorum.
    Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*