Karaköprü Faruk Çelik Stadı

Karaköprü Faruk Çelik Stadı

Karaköprü Faruk Çelik Stadı 2.000 kapasiteli olup, Şanlıurfa’nın Karaköprü Belediyespor takımına ev sahipliği yapmaktadır.

Kapasite2.000
ÜlkeTürkiye
ŞehirŞanlıurfa
KulüpKaraköprü Belediyespor
Açılış2018
ÇimSuni Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Karaköprü Faruk Çelik Stadı Hakkında

Karbel Karaköprü Belediyesporun şampiyon olarak profesyonel lige çıkmasının ardından Faruk Çelik Spor Tesislerini Türkiye Futbol Federasyonu standartlarına getirmek için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli tarafından başlatılan çalışmalar sona erdi.

Yenilenen ve 2000 kişilik kapasitesiyle standartlara uygun hale gelen stadyum Pazar günü Karbel Karaköprü Belediyesporun Gebzespor ile oynayacağı maçta açılacak. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli stadın son hazırlıklarını incelerken, Pazar günü oynanacak ilk maçta herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm hazırlıkların tamamlanması yönünde talimat verdi.

İncelemeden sonra açıklama yapan Başkan Baydilli profesyonel liglerde mücadele eden Karaköprü Belediyespora yakışır bir saha inşa ettiklerini dile getirdi. Başkan Baydilli, Takımımız 3. lige çıkınca stadımızın şartları federasyon tarafından uygun görülmüyordu. Biz de kulübümüzün maçlarını oynayabilmesi için Faruk Çelik Tesislerimizi yeniden inşa ettik ve standartlara uygun bir stat yaptık. Takımımız pazar günü Gebzespor ile oynanacak maçla birlikte sahamızda maçlarını oynamaya başlayacak. Stadımız Karaköprümüze ve Şanlıurfa’ya hayırlı olsun diye konuştu.

Karaköprü Faruk Çelik Stadı

PROJE AYRINTILARI : 23.000 M’2 TOPLAM ALAN, 11.OOO M’2 LİK NİZAMİ ÇİM SAHA, 400 M KOŞU PARKURU,SOYUNMA ODALARI,DUŞ,WC, 65 ARAÇLIK OTOPARK

İlçemizin tek profesyonel futbol takımı olan ve ilçemizi Bal liginde temsil eden,  Çitayı her gün yükselten Karaköprü Belediyesporumuzun, iç saha maçlarını yaptığı, Futbolcularımızın antrenmanlarını yapıp aynı zamanda konaklamış oldukları tesisleri de, içersinde barındıran kompleksimiz; vatandaşlarımıza da hizmet etme olanağı sunmaktadır; bu anlamda vatandaşlarımız haftanın yedi günü tesislerimizde yürüyüş, koşu ve futbol oynamak suretiyle spor yapma imkanına sahiptirler; bunun yanı sıra Karaköprü Belediyesi olarak gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik ‘’Hayat Okulu Projesi’’ kapsamında geliştirdiğimiz Spor Şöleni, Liseler Arası Futbol Turnuvası ve Futbol Yaz Okulu gibi Sportif anlamda oluşturduğumuz faaliyetler yine bu kompleks içersinde hayat bulmaktadır Amacımız: tüm vatandaşlarımızın istediği zaman spor yapma imkanına sahip oldukları bir ilçe hüviyeti oluşturmak; Çalışmalarımızı ise bu amaç doğrultusunda devam ettirmektir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*