Karaman Stadyumu

Karaman Stadyumu İstatistikleri

Karaman stadyumu Karaman Belediyesi ve Gençlik Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü bir projeyle Kırbağı mevkisine inşa edilen 15 bin kişilik şehir stadyumunun 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Kapasite15.000
Loca25
ÜlkeTürkiye
ŞehirKaraman
KulüpKaramanspor
Açılışİnşaat Devam Ediyor
Maaliyet80 Milyon TL
TasarımAlper Aksoy Mimarlık
MüteahhitMeda Yapı – Gintek İnşaat
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Karaman stadyumu Hakkında

Karaman Belediyesi ve Gençlik Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa oalrak yürüttüğü bir projeyle Kırbağı mevkisine inşa edilen 15 bin kişilik şehir stadyumunun 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan,  TOKİ  İşçi Konutları ve Üniversite Mahallesi’ndeki okullar bölgesi arasında inşaatı devam eden 15 Bin Kişilik Stadyum inşaatında incelemeler yaparak yetkililerden bilgi aldı. Karaman Belediyesi’nde yer alan habere göre, stadyum inşaatında çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü ve tribünlerin artık şekillenmeye başladığını belirten Başkan Çalışkan: “Karamanımız için son derece önemli olan büyük bir proje daha hızla yükseliyor. Yeni şehir stadyumu inşallah 2019 yılı içerisinde hizmete girmiş olacak. Şehrimiz 15 bin kişilik son derece modern, fonksiyonel ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek UEFA standartlarında bir stadyuma kavuşuyor. 57 bin metrekare alan üzerine inşa edilen stadyum içerisinde futbol sahasının yanı sıra, bireysel sporların yapılabileceği salonlar, antrenman sahaları, alış-veriş merkezleri, toplantı ve seminerlerin yapılabileceği salonlar bulunacak. Bu modern stadın ilimize kazandırılmasında emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve Değerli Milletvekillerimize Karaman halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*