Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Kazan Arena

Kapasite45.105
ÜlkeRusya
ŞehirKazan
KulüplerRubin Kazan
Açılış2013
Maaliyet15,5 milyar Ruble

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Aralık 2010’da, Rusya’nın 2018 Dünya Kupası finallerinde ev sahibi ülke olacağı doğrulandı. Bu kararla ilgili sayısız konu arasında özellikle öne çıkan bir karar vardı: Rusya’nın turnuva için kullanılabilecek çok sayıda uygun stadyumu yoktu. Çok sayıda yeni stadyum hemen planlanmıştı, Rubin Kazan zaten yeni inşa aşamasındaydı.

Tataristan bölgesinin başkentinde inşa edilen stadyum, 2010 yılının Mayıs ayında yapım aşamasındaydı ve 2013 yılının Temmuz ayında tamamlandı. Bunun nedeni, Kazan’ın esasen öğrenciler için Olimpiyatlara benzeyen 2013 Yaz Universiade’ı ağırlamayı seçmesiydi. . Zemin yarışmanın futbol maçlarına ev sahipliği yaptı ve 2015’te aynı zamanda 2015 Dünya Su Sporları Şampiyonası ve 2017 Konfederasyon Kupası’nın da yapıldığı yer oldu.

Tarihi

Kazan Arena’nın şöhret kazanma iddiası var: Avrupa’daki en büyük dış mekan ekranına bağlı. Geçmişte, stadyumun daha heyecan verici hikayelerinin çoğu henüz yazılmamış. Bina 2013 yılında tamamlandı ve genellikle Rubin Kazan gibi futbol maçlarına ev sahipliği yapmak için kullanıldı. Belki de bugüne kadarki en heyecan verici şey, Dünya Su Sporları Şampiyonası’nın yapıldığı 2015 yılında gerçekleşti. Tüm saha alındı ​​ve dalış yarışması ve daha fazlası için bir yüzme havuzuyla değiştirildi.

2017 FIFA Konfederasyon Kupası için stadyum olarak kullanılan stadyum, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın düzenleneceği yerlerden biri olacak. Dünya Kupası için iyi bir hazırlık görevi görecek olan Konfederasyon Kupası’nın yarı final maçlarından birine ev sahipliği yaptı. Futbolun en büyük turnuvasında Kazan Arena, çeyrek final oyununun yeri olarak kullanılacak. Mimari firması Populous tarafından tasarlanan Kazan kentinin kendine özgü kültürüne ve yaşamına bir cevaptır.

Stadyum turu

Stadyumun turları, soyunma odaları, sığınaklar ve saha alanı dahil olmak üzere beklediğiniz yerlerin tümüne katılıyor. Ayrıca stantların kendi etrafında dolaşıp, bir maç günü için en sevdiğiniz yeri seçebilirsiniz. Bir saat sürüyorlar ve yetişkin iseniz 300 ruble, öğrenciler, çocuklar için 150 rubleye mal olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir