Kazım Karabekir Stadı

Kazım Karabekir Stadı İstatistikleri

Kazım Karabekir Stadı Erzurum’da bulunan stadyumdur. Büyükşehir Belediye Erzurumspor takımının iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. 1968’de açılan stadyum, 2010 yılında yenilenmiştir.

Kapasite23.700
Loca57
ÜlkeTürkiye
ŞehirErzurum
KulüpBüyükşehir Belediye Erzurumspor
Açılış1968
Maaliyet130 milyon TL
TasarımBahadır Kul Mimarlık
MüteahhitArsel İnşaat, MD İnşaat
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş2005
RenklerMavi Beyaz
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
TaraftarDadaşlar
Ezeli Rakipler

Konum

Kazım Karabekir stadı Hakkında

2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yapılan stadyuma ‘Yeni Erzurum Stadyumu’ adı verilmişti. 10 Ağustos 2012 tarihinde alınan kararla stada Kurtuluş Savaşı döneminde Doğu Cephesi’ndeki komutanlık göreviyle tanınan Kâzım Karabekir’in adı verilerek “Kâzım Karabekir Stadyumu” olarak değiştirildi.

1968 yılında inşa edilen stadyum 2010 yılı ortalarına kadar ışıklandırmalı olup %60 kapalı tribünleri ve 17.600 kişi kapasitesi ile Erzurumspor’a hizmet vermekteydi. Aziziye Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Stadyumun koltukları mavi ve beyaz renklerle donatılmıştır.

2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın açılış ve kapanış seremonilerinin yapıldığı stadyum yenilenerek modern bir görünüme kavuşmuştur. Kale arkaları yıkılıp mevcut seyirci kapasitesi 25.000’e çıkarılmıştır. Stadın bütün tribünlerinin üstü kapanmış seyircilerin kötü hava koşullarından korunması sağlanmıştır. Stadyumda alttan üstten ısıtma sistemleri mevcuttur. Yenilenmiş haliyle modern bir görüntüye kavuşmuştur. Ayrıca stadyum, FIFA kriterlerine uygun hale getirilmiştir.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Harun İşçi, yeni sezon öncesinde stadı tamamen hazır hale getirdiklerini belirterek, “Taraftarımızın da yakından bildiği gibi geçtiğimiz sezon Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ve il müdürümüz Fuat Taşkesenligil’in destekleri ile sahamızın alttan ısıtma sistemini sezon boyunca çalıştırdık ve zemin yeşil kaldı. Bu da bu yaz döneminde bizim işimizi oldukça kolaylaştırdı” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*