Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Mineirão Stadyumu

Kapasite62.160
ÜlkeBrezilya
ŞehirBelo Horizonte
KulüplerEC Cruzeiro, Kulüp Atletico Mineiro
Açılış05.09.1965 (Minas Gerais Eyalet Takımı – River Plate, 1-0)
Yenilme2003, 2010 – 2013

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Bölgenin en büyük stadyumu için planlama çalışmaları 1959’da başlamış, ancak 1940’lardan bu yana. Tüm büyük kulüplerin zaten mekanları vardı, ancak en büyük oyunların merkezi olanı hala eksikti. 1950 Dünya Kupası için inşa edilen Independencia bile 30.000 kapasitesi ile talebi karşılamak için çok küçüktü.

Çok sayıda test ve tadilattan sonra, 1960 yılında gerçek inşaat çalışmaları başladı ve 5 yıl sürdü, stadyum o zamanın diğer amiral gemisi mekanlarının bir evrimi oldu – Maracana ya da Tokyo Olimpiyat Stadyumu . İnşaat dönemi boyunca projede büyük bir 5.000 kişi çalıştı.

On yıllardır ikonik yapı değişmeden kaldı; en önemli oyunları yalnızca Minas Gerais bölgesindeki değil, aynı zamanda uluslararası takımlar da, Brezilya milli takım maçları, kontinental kulüp kupası oyunları ve diğerleri ile tuttu. En sık kullanılan kullanıcılar her zaman bu konumda 1.000’den fazla oyun oynayan Atletico Mineiro ve Cruzeiro olmuştur, 40 milyon insanın hepsini (yerel derbiler dahil değil!) Ve aynı zamanda sadece Amerika’yı isimlendirmek için ev sahipliği yapan küçük kulüpleri izlemiştir.

Haziran 2010’da mekan yeniden yapılandırma için kapatıldı. Tarihsel ve mimari önemi nedeniyle, bir amacı beton kabuğunu cepheler ve çatı ile korumak, böylece yapıda sadece küçük değişikliklere izin vermekti. Tavan genişletildi ve stantların bir kısmı değiştirildi ve oyun alanına daha yakın olacak şekilde yeniden yapılandırıldı. 2014 Dünya Kupası öncesinde stadyumu geliştirmek için yapılan çalışmalardan sonra ilk resmi oyun Şubat 2013’te geldi.

Mineirao, 2014 Dünya Kupası sırasında Brezilya ile Şili (1-1) ve Almanya ile Brezilya (7-1) arasındaki yarı finalde yapılan 16 karşılaşmanın turu dahil olmak üzere toplam altı karşılaşmaya ev sahipliği yaptı. Stadyum aynı zamanda 2013 Konfederasyon Kupası’nın oyun alanlarından biriydi.

Mineirão, şehir merkezinden yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta, Belo Horizonte şehrinin kuzeyinde Pampulha bölgesinde yer almaktadır.

64 numaralı otobüsle stadyuma gidebilirsiniz . Otobüsle Beleni Horizonte şehir merkezindeki Avenida Augusto de Lima’dan binin. Estacao Venda Nova’ya giden otobüse binin. Stadyumun hemen önünden geçiyor – yolculuk yaklaşık 50 dakika sürüyor.

2004 otobüsü bir alternatiftir. Avenida João Pinheiro’dan yakalanabilir. Bandeirantes yönünde götürün – yolculuk, otobüs 64 ile aynı uzunluktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir