Necmi̇ Kadıoğlu Stadyumu

Necmi̇ Kadıoğlu Stadyumu İstatistikleri

Necmi̇ Kadıoğlu Stadyumu İstanbul Esenyurt ilçesinde bulunmaktadır, 7.500 kapasiteye sahip stadyuma İstanbulspor ev sahipliği yapmaktadır.

Kapasite7.500
ÜlkeTürkiye
Şehirİstanbul
Kulüpİstanbulspor
Açılış2012
MüteahhitÖzyurt İnşaat
ÇimHibrit Çim

Fotoğraf Galerisi

Oturma Planı

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1926
RenklerSarı Siyah
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
Taraftarİstanbul Boğaları
Ezeli Rakipler

Konum

Necmi̇ Kadıoğlu Stadyumu Hakkında

35.000 metre kare alana kurulu olan, içinde UEFA ve FİFA kriterlerine uygun 7500 kişilik seyirci kapasitesine sahip Esenyurt’un ikinci dev stadı Necmi Kadıoğlu Stadyumu ve İncirtepe Sosyal Tesisleri halkı spora teşvik ediyor. 
Necmi Kadıoğlu Spor Kompleksi ve İncirtepe Sosyal Tesisleri, gece maçları yapılabilecek şekilde aydınlatılmış olup, kapalı tribün, zemini yapay çim olarak tasarlanmıştır. Stadyumda TV yayın ve basın bölümleri, ziyaretçi odaları, vv sahibi ve misafir futbolcu soyunma odaları,cafeler, yangın ve deprem yönetmeliğine uygun giriş ve çıkışlar tasarlanmıştır. Stadyum yanında 200 araçlık otopark ve 20 araçlık VIP kulüp otoparkı bulunmaktadır. Park alan içerisinde kültür merkezi binası (kafeterya, düğün salonu, restaurant, halk eğiti derslikleri) mevcuttur.
Ayrıca, çim ve ağaçlık alanlar, çiçek parterleri, yürüyüş yolları, yapay fıskiyeler, 250m²alanda süs havuzu, koşu ve yürüyüş yolları, büfeler ve oturma alanları çocuk oyun grupları açık ve kapalı fıtness aletleri, kameriyeler, pergolalar bulunmaktadır. Tesis içinde 6100 metre kare çim alana sahip parka yaklaşık 300 adet büyük ağaç (ıhlamur, çınar, salkım söğüt,çitlenbik, fıstık çamı, huş, gürgen, akçaağaç, sedir gibi çeşitli ağaçlar) ve 2200 adet çalı dikilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*