Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Nijniy Novgorod Stadyumu

Kapasite45.000
ÜlkeRusya
ŞehirNizhny Novgorod
KulüplerFK Olimpiyets Nizhny Novgorod
Açılış06.05.2018 (Olimpiyets – Luch-Energiya Vladivostok, 1-0)
Maaliyet17,9 milyar RUB

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Nizhny Novgorod Stadyumu, 2018 yazında ülkede ağırlanacak olan FIFA Dünya Kupası için özel olarak yapılmış birkaç Rus stadyumundan biridir. Diğer bazı alanların aksine, bu, eski bir stadyum değildir. yeniden inşa ediliyor, ancak sıfırdan inşa ediliyor. Bu aşamada temelimiz hakkındaki bilgiler sınırlıdır, bu yüzden elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve daha sonra bir şeyler öğrendikten sonra bu kılavuzu güncelleyeceğiz.

Bildiğimiz tek şey stadyumun Dünya Kupası sona erdiğinde FC Olimpiyets Nizhny Novgorod‘un evi olacağı. Takım aslen FC Volga Nizhny Novgorod için bir beslenme kulübü olarak kuruldu, ancak 2016’da dağıtıldıklarında Olimpiyets Nizhny Novgorod şehrinin en büyük kulübü oldu. Kesin olarak söyleyebileceğimiz diğer bir şey de, Dünya Kupası’nda Son 16 maçtan biri ve çeyrek final olmak üzere altı maç yapacak.

Tarihi

Nizhny Novgorod Stadyumu’nun yazı yazarken bile kapılarını açmadığı göz önüne alındığında, tarihinin henüz yazılmadığını söylemek tamamen adil olacaktır. Size söyleyebileceğimiz şey, OAO Stroytransgaz’ın aslen Rusya Federasyonu Spor Bakanlığı tarafından on altı buçuk milyar Rublesi aşan bir anlaşmada stadyumu inşa etmek için seçilen şirket olduğu. Çalışma 2015 yılında başlamış, kazı ve kazık gibi temel şeyler yapılması gereken ilk şey olmuştur. Ertesi yıl, çalışma yeni zeminin tüm katlarını inşa etmeye başladı ve yıl sonunda tüm çalışmaların yaklaşık yarısı tamamlandı.

Umut, stadyumun 2017 yılının sonuna kadar tamamlanmasıydı, bu yüzden çelik yapılar ve betonun büyük bir kısmı yılın başlarında yapıldı. Belki de herhangi bir futbol sahasındaki en önemli şey sahadır, bu nedenle sahadaki ilk tohumların 2017 yılının Temmuz ayında ekildiğini bilmek isteyebilirsiniz. Eylül ayında gelişimini ilerletmek için çimlere bazı polimer iplikler eklenmiştir. Stadyumun bir parçası olmasa da, yerel alan altyapısının bir başka kısmı da yakınlarda yeni bir metro istasyonunun inşasını içeriyor. Strelka Metro İstasyonu, 2017’nin başlarında yarıdan fazla bir sürede tamamlandı ve yerin ziyaretçilerine hizmet verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir