Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu İstatistikleri

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu 2004 yılında UEFA kriterlerine uygun bir şekilde yeniden inşa edilerek, çok amaçlı modern bir spor kompleksi olarak kullanılmaktadır, Stadyumu Kasımpaşa kullanmaktadır.

Kapasite14.234
Loca
ÜlkeTürkiye
Şehirİstanbul
KulüpKasımpaşa
Açılış2004
MaaliyetMilyon TL
ÇimHibrit Çim

Fotoğraf Galerisi

Oturma Planı

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1921
RenklerLacivert Beyaz
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
Taraftar
Ezeli Rakipler

Konum

Stadyum Hakkında

2004 yılında UEFA kriterlerine uygun bir şekilde yeniden inşa edilerek, çok amaçlı modern bir spor kompleksi olarak Türk sporuna kazandırılan Kasımpaşa Stadyumu, Recep Tayyip Erdoğan adını alarak İstanbul’ un gözde spor tesisleri arasına girmiştir.

Özürlü tribünü ile birlikte 14.000 koltuk kapasitesine sahip olan Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu, A,B,C,D,E, F ve G bloklarının birleşmesiyle 7 kısımdan inşa edilmiştir. Kulüp binası ve Güreş Şubesinide içinde barındıran stadyumda bir kale arkası tribün ( Misafir Tribünü ), kapalı ve şeref tribünü bulunmaktadır. Modern alt yapıya sahip stadyumda, Kulüp binası , futbolcu soyunma odaları, futbolculara ait dinlenme odaları, masaj salonu , bilardo salonu, banyo ve tuvaletler 5 yıldız konforunda teknolojiyi üstün kılacak bir şekilde tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Yine içerisinde inşa edilen Güreş Şubesi binasında; sporcularımıza hizmet veren ve güreş müsabalarının yapıldığı salon, güreş sporcularımızın için tahsis edilen 5 yıldız konforunda şahsi odalar, tüm detayları düşünülerek dizayn edilmiş fitness salonu, sauna ve Türk hamamı ile Türk spor ve sporcusunun hizmetine sunulan imkanları ile İstanbul kulüpleri arasında yerini alan Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu, altında bulunan kapalı katlı otoparkı ile maç günleri aboneli taraftarlarına, haftanın diğer günleri ise ise normal aboneli araç sahiplerine hizmet vermektedir.

Maraton tribününün sol tarafında bulunan skorboard arkasında inşa edilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren spor kompleksinde ise yüzme havuzları, kapalı basket ve voleybol sahaları ile fitness salonu bulunmaktadır.

İnşa aşamasında saha zemini UEFA Kriterlerine uygun kalitede estetik çimle döşenen Stadyum, Futbol Takımımızın, Süper Lige çıkmasının ardından yine kriterlere uygun bir şekilde zeminini suni çim ile değiştirmiş ve Süper Lig müsabakalarının oynanması için istenilen ölçüye getirmiştir.

105×65 cm ölçülerindeki saha zemini, 50 kişilik A Basın, 50 kişilik B Basın tribünü, 112 koltuk kapasiteli Protokol, 912 koltuk kapasiteli Misafir, 70 kişilik Özürlü ve 8452 koltuk kapasiteli Kapalı Tribünü, TV ve Radyo yayını için özel olarak tasarlanmış Panoramik Naklen Yayın Odası, 100 Kişilik Fotoğraf çalışma odası, 70 kişi kapasiteli Basın Odası, 2 Adet TV Stüdyosu ile Süper Lig müsabakaları olmak üzere diğer lig müsabakalarında da takımımızın büyük başarılara imza attığı Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu, büyüleyici atmosferi ile rakip takımların korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*