Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Rostov Arena

Kapasite45.335
ÜlkeRusya
ŞehirRostov
KulüplerRostov FK
Açılış 13.05.2018 (FK Rostov – FK Ural, 1-0)
Maaliyet19,8 milyar Ruble

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

2018’de Dünya Kupası önünde inşa edilen tüm stadyumların arasından Rostov Arenası’nın yapımı muhtemelen en iyi hikayeye sahipti. Bunun nedeni, 2013 yılında başlayan inşaatın, temellerin atılacağı bölgede II. Dünya Savaşı’ndan mükemmel şekilde korunmuş beş mermi bulunduğu zaman durma noktasına getirilmesidir. Stadyumun gelişimi ertesi yıla kadar ertelendi, ancak açıkça görüldüğü üzere zeminin resmi açılışı bir süre ertelendi.

FIFA Dünya Kupası için kullanılan resmi stadyumlardan biri olduğu açık olsa da, 1930’da açılan Rostov-on-Don’daki ana futbol sahası Olimp-2’nin yerine geçecek. FC’nin evi burası. Turnuvaya devam eden Rostov ve Rusya Premier Ligi kulübü, Rostov Arena’ya taşınacak. Kulüplerin stadyumun başladığı aynı yıl içinde kuruldukları göz önüne alındığında oyunlarını Olimp-2 dışında oynayacakları ilk yer olacak.

Tarihi

Rostov Arenası, henüz yazı yazarken kapılarının açılmadığı göz önüne alındığında konuşacak bir geçmişe sahip değil. Yeni zemin için özgün tasarım, en iyi spor stadyumu tasarımlarıyla bilinen mimarlıktaki küresel güç merkezi olan Populous tarafından yaratıldı. Umut, Arena’nın Rostov’un merkezi olmak üzere inşa edildiği alan için, önümüzdeki günlerde stadyumun sadece bir futbol sahası olmaktan öte olacağı yönündedir.

Şehir merkezini değiştirmek gelecek için. Durum böyle olunca, Dünya Kupası yapılacak ve paslanacak, Rostov Arenası beş karşılaşmaya ev sahipliği yaptı. Bunlardan biri Grup D, diğeri E Grubu ve son E Grubu’ndaki son Etap oyununu içerecek ve stadyum da G Grubu kazananları ile G Grubu’ndaki koşucu arasındaki onaltılık bir oyuna ev sahipliği yapacak. H Grubu’nu kapattık. Size zemini inşa etmenin çeşitli aşamalarından bahsedebiliriz, ancak giriş bölümünde bahsettiğimiz bombaları bulmak dışında, bugüne kadar pek heyecan verici olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir