Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Toulouse Stadyumu

Kapasite33.300
ÜlkeFransa
ŞehirToulouse
KulüplerToulouse FC
Açılış1949
Yenileme2016
Maaliyet42 milyon €

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Stadyum de Municipal de Toulouse, Toulouse Futbol Kulübü’nün ana sahasının resmi adıdır. Kulübün 1970 yılında kurulmasından bu yana evi olmuştur. Fransa’daki yedinci en büyük stadyum ve Toulouse şehrinde en büyük çok amaçlı stadyumdur. Toulouse FC’nin evi olmasına rağmen, özellikle Fransa ulusal rugby birliği tarafının test maçlarında büyük rugby oyunları için de kullanılıyor.

Toulouse Futbol Kulübü genellikle daha basit Toulouse veya hatta sadece TFC olarak bilinir. Şu anda Fransız futbolunun en üst kademesinde oynuyor olsalar da asla kazanamadılar. İkinci bölüm olan Ligue 2’yi 3 kez kazandılar, en sonuncusu 2003 yılındaydı. 1957’de bir kez daha Coupe de France kazandılar. kentin takma adı, la Cité des violettes veya Menekşe Şehri.

Tarihi

Fransa’nın rugby ülkesinin kalbinde olduğu gibi, Stadium de Municipal de Toulouse ev sahipliği yaptığı rugby ile futboldan daha iyi bilinmektedir. Zemin, Fransa milli rugby sendika takımının maçlarında ve Stade Toulousain’in Heineken Kupası maçlarında kullanılır. Fransa’daki bazı futbol sahalarının aksine, sadece rugby ya da futbol için kullanılır. Sonuç olarak, sahanın çevresinde atletizm pisti yoktur.

Zemin 1937’de tamamlanmış olmasına rağmen, Fransa’nın 1938 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapması için tam zamanında kullanılmasına rağmen, birçok büyük yenileme çalışmaları geçirmiştir. 1998 Dünya Kupası için kullanılacak olduğu gibi, 1997 yılında yoğun bir şekilde yeniden geliştirildi. 2007 Rugby Dünya Kupası için bir ev sahibi alanı olarak kullanıldı ve bu yarışmadan önce bir dizi değişiklik yapıldı. 2016’da Avrupa Şampiyonası öncesinde stadyumda yapılan ve sahadaki grup aşaması maçlarında kullanılan çok sayıda yükseltme yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir