Turgutlu Stadyumu

Turgutlu Stadyumu İstatistikleri

Turgutlu stadyumu 12.500 kapasiteli olup, Turgutlu ilçesinin en modern tesisi olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kapasite12.000
ÜlkeTürkiye
ŞehirManisa
KulüpTurgutluspor
Açılışİnşaat Devam Ediyor
Maaliyet15 Milyon TL
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Turgutlu Stadyumu Hakkında

Turgutluspor’un yıllardır yapımını gözlediği yeni stadında son aşamalara gelindi. İhalesi 2013 yılında bitişiğindeki 2 bin 500 kapasiteli Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’yla birlikte gerçekleştirilen 12 bin 500 kişilik statta inşaat süreci defalarca uzadı. Tesiste önce Voleybol Sultanlar Ligi’ne çıkan Seramiksan’ın maçlarını oynadığı spor salonunun inşaatı bitirilerek 2016 yılında hizmete açıldı. Stadın yapımının sürdüğü 5 yıllık süreç içinde Turgutluspor, 2’nci Lig’den amatöre kadar düşüp geçen sezon tekrar 3’üncü Lig’e yükseldi. Yeni sezonda açılması beklenen stadyumda kaba inşaat tamamlanırken tribünlerin üzerinin kapatılmasına başlandı. Tribünler kapatıldıktan sonra iç işçilik, koltuk montajı, çim serimi ve peyzaj çalışmaları yapılacak.

2020 yılında tamamlanması hedeflenen 12 bin 500 kişi kapasiteli stadyumda incelemelerde bulunan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan Bayburt İnşaat temsilcisi Süleyman Turgut’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Stadyum inşaatında gelinen noktada Eylül, Ekim aylarında kaba inşaatının tamamlanacağını belirten Turgut; “İnşallah bu yaz sonunda kaba inşaat tamamlanarak ince işçiliğe geçilecek. Toplantı, VİP salonları, basın odaları ve çevre düzenlemeleri  ile modern bir stadyum yapmaya çalışıyoruz. Ekibimiz üç vardiya ile süratli bir şekilde çalışıyor.” şeklinde konuştu.

Çalışmaları yakından incelediğini belirten Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan’da; “Kasaba için yine güzel bir çalışma yapılıyor. Turgutlu’ya yakışacak olan bu stadyumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Kasabamızı temsil eden Turgutluspor’un başarılara imza atacağı bir stadyum olacak. Benim naçizane önerim buraya ‘Kasaba Arena’ diyelim.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*