Yeni Malatya Stadyumu

Yeni Malatya Stadyumu İstatistikleri

Yeni Malatya stadyumu 2017 yılında Yeni Malatyaspor Bursaspor maçıyla açılmıştır, 27.044 kapasiteye sahip stadyum Yeni Malatyaspor’a ev sahipliği yapmaktadır.

Kapasite27.044
Loca46
ÜlkeTürkiye
ŞehirMalatya
KulüpYeni Malatyaspor
Açılış16.09.2017 (Yeni Malatyaspor – Bursaspor, 2-4)
Maaliyet119 Milyon TL
TasarımBahadir Kul Mimarlar, Azaksu Mimarlık
MüteahhitBiser Yapı İnşaat, MEK-TEK Yapı İnşaat
ÇimNormal Çim

Fotoğraf Galerisi

Kulüp İstatistikleri

Kuruluş1967
RenklerSarı Siyah Kırmızı
Süper lig Kupası
Türkiye Kupası
Türkiye Süper Kupası
Avrupa Kupaları
TaraftarDerebeyleri
Ezeli RakiplerElazığspor

Konum

Yeni Malatya Stadyumu Hakkında

Merkez Battalgazi ilçesinde, İnönü Üniversitesi yerleşkesi karşısında, 136 bin 585 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen stat, çim zeminden itibaren 6 kat yükseklikte bulunuyor. Dış cephesinin üst kısmında turuncu bir bölüm bulunan stadyumun, koltukları da sarı, kırmızı ve bej renklerine büründü. 

Son derece modern inşa edilen stadyumda, skorboard, restoran, kafeteryalar, VIP salonları, televizyon yayınlarının yapılacağı bölümler, basın bölümü, kapalı otoparklar, seyirci ve sporcu girişi gibi alanlar en uygun şekilde tasarlandı. Çeşitli sosyal donatı mekanlarının yanı sıra mimari olarak engellilerin de rahatça kullanabileceği, engelli ve refakatçi koltuğunun da bulunacağı şekilde inşa edilen stat etrafında 271’i kapalı, toplam bin 316 araçlık otopark olacak.

“4 BİN 500 ADET KOLTUK YENİLENDİ” Geçtiğimiz yıl kullanıma açılan stadın ulaşımla ilgili sıkıntılarının zamanla giderildiğini belirten Cem Eren, “Seyircilerin sürekli dile getirdiği merdivenlerin sayısını artırarak bu konuda oluşan talebi yerine getirmiş bulunuyoruz. Otopark düzeniyle ilgili de sorunları ortadan kaldırıyoruz. Öte yandan çevre aydınlatmasıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Stadyumu yapan firma müteahhidi ile görüşmelerimizi yaptık ve oluşan bazı arızalar giderildi. Yanmayan lambalarla ilgili sorunları kulüp olarak biz karşılayacağız. Taraftarımızdan bizim beklentimiz; tribünlerdeki koltukların daha dikkatli kullanılması. Bazı seyirciler koltukların üzerinde ayaklarıyla zıpladıkları için koltuk vidaları zarar görüyor. Stat kullanıma açıldığından bugüne kadar zarar gören 4 bin 500 adet koltuğu değiştirmek zorunda kaldık. Seyircilerin stadyumu ellerinden geldiğinde temiz tutmasını bekliyoruz. Bazı eksiklerin giderilmesi için yoğun uğraş verdiğimizi bilmelerini istiyoruz. Lavabolar ve mescitlerde sıkıntılarımız vardı. Bunları ortadan kaldırdık. Devre arasında mescitlerin halılarını yenileyeceğiz. Koridor ve lavabolardaki yanmayan lambaların değiştirilmesi için 4 bin 500 adet lamba siparişi verdik” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*