Yeni Ordu Stadı

Yeni Ordu Stadı İstatistikleri

Yeni Ordu Stadı Durugöl Mahallesi’ne 20 bin seyirci kapasiteli inşa edilen yeni stadın alttan ısıtmalı olmasının yanı sıra 25 locası bulunacak.

Kapasite20.000
Loca25
ÜlkeTürkiye
ŞehirOrdu
KulüpYeni Orduspor
Açılışİnşaat Devam Ediyor
Maaliyet146 Milyon TL
TasarımAlper Aksoy
MüteahhitAkgün inşaat Fors Yapı
ÇimDoğal Çim

Fotoğraf Galerisi

Konum

Ordu Stadı Hakkında

Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programına aldığı ve 103 milyon liralık bütçesiyle tek yatırım olan Ordu Stadyumu’nun bir bölümünde ise 150 kişi kapasiteli sporcu otelinin yer alacağı bildirildi.

Durugöl Mahallesi’ne 20 bin seyirci kapasiteli inşa edilen yeni stadın alttan ısıtmalı olmasının yanı sıra 25 locası bulunacak.

Yeni Ordu Stadı’nda 25 loca, 428 araçlık kapalı ve 126 araçlık toplam 554 araçlık otopark yer alacak. Statta farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı bulunacak.

Türkiye Futbol Federasyonunun Yeni Orduspor‘un ilk maçlarını oynaması için 19 Eylül Stadını tescillediği öğrenildi. Buna göre Yeni Orduspor, yeni stadında ilk maçını 27 Ocak 2019 tarihinde Altındağ Belediyespor ile yapacak.

Stadın çimlendirme işlemi bittikten sonra çevre düzenlemesi, tribünlerin koltuklandırılması ve diğer ince işçilikler için ikinci bir ikmal ihalesi açılacak. Bu ihale ile birlikte stat yeni yılda maç oynanır hale getirilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*