Stadyumlar.net

Stadyumları Keşfet

Yeni Tottenham Stadyumu

Kapasite62.062
Ülkeİngiltere
ŞehirLondra
KulüplerTottenham Hotspur
Açılışİnşaat devam ediyor
Maliyet800 milyon £

Fotoğraflar

Konum

Stadyum Hakkında

Tottenham Hotspur, 1899’dan 2017’ye kadar White Hart Lane’i eve çağırdı. Toprağın inşa edildiği alan aslında bir bira zinciri olan Charringtons’un sahibi olduğu ve kullanılmadığı bir çocuk odasıydı. Zemin, 20. yüzyılın başlarında Stamford Bridge, Villa Park ve Old Trafford gibi zeminler tasarlamış olan ünlü stadyum tasarımcısı Archibald Leitch tarafından yeniden geliştirildi. 2019’da, White Hart Lane ile aynı alanda inşa edilen mevcut Tottenham Hotspur Stadyumu’na taşındılar.

Spurs’a gelince, ün kazanacakları çok sayıda iddia var. Örneğin, FA Cup’ı kazanan, ligin takımı olmayan takım, örneğin, takım kurulduktan 19 yıl sonra 1901’de kazandıkları bir şey. Ayrıca 20. yüzyılda 1960-1961’de yaptıkları bir lig ve FA Cup çiftini kazanan ilk takım oldu. 2017 yılında kulüp, üzerine 2019’da Tottenham Hotspur Stadyumu’nun hayali adıyla açılan yeni bir stadyum inşa etmek için White Hart Lane’i yıkma kararı aldı.

Tarihi

Her yeni futbol sahasında olduğu gibi, Tottenham Hotspur Stadyumu’nun gerçek tarihi henüz yazılmamıştır. Size söyleyebileceğimiz, önümüzdeki 20 yıl boyunca Tottenham bölgesini tamamen yenilemek için tasarlanan yeni Northumberland Geliştirme Projesi’nin merkezi olarak mekana önceden verildiği. Yeni zeminin ardındaki fikir ilk olarak 2007’de toplandı ve ertesi yıl da devam etti, ancak tasarımın yapılması için planların hayata geçirilmesinden önce çok sayıda değişiklik yapıldı. İnşaat planları 2015 yılında ciddi bir şekilde başladı, White Hart Lane 2016-2017 sezonunun sonunda yıkıldı ve sonrasında yeni stadyum inşa edildi.

2013 yılında kulüp sadece yeni stadyumun genel planlarını teyit etmekle kalmadı, aynı zamanda çok amaçlı bir yer haline getirme planlarını da duyurdu. İki yıl sonra, ABD’deki Ulusal Futbol Ligi ile Tottenham Hotspur Stadyumu’nda oynanan bazı Amerikan futbol oyunlarını görmek için bir anlaşmaya varıldı ve yılda iki maç on yıl için planlandı. White Hart Lane’in yıkılmasından önce küresel mimarlık firması Populous, yeni zeminlerin son tasarımından sorumluydu. Spurs, kendi oyunlarını Wembley’de oynadı, bir yerin yıkılması ve diğerinin yapımı gerçekleşti.

Stadyumun Premier Lig’deki en yeni olduğu göz önüne alındığında, gelecekteki şeyleri değiştirmek için büyük bir planın olmaması büyük bir sürpriz değil. Bununla birlikte, kulübün sahip olduğu ilk öncelik, bir sezon boyunca her şeyin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamaktır. Bunu akılda tutarak, kulüp önümüzdeki aylarda ve yıllarda stadyumun çalışma biçiminde değişiklikler veya değişiklikler yapabilir. Ne zaman ve ne zaman yaparlarsa, bu bölümü buna göre güncelleyeceğiz.

Stadyumun ilk açılışı, 17 Eylül 2018’e yönelik ilk açılış tarihi ile birlikte sorun yarattı. Kısa bir süre sonra, kulübün Wembley Stadyumu’nu kendi ana sahası olarak kullanmaları ve uzun süre kullanmaları gerektiği açıklandı. tekrar. Gecikmeler ayrıca, stadyumun önerilen maliyetinin 2007’deki ilk 300 milyon sterlinden 2018 Kasım’da yaklaşık 1 milyar sterline yükseldiğini gördü. Olasılık, kulübün yeni stadyumundaki ilk oyununun şu ana kadar sürmeyeceği yönünde. Şubat 2019, ama eğer o kadar uzun süre bekleyemezsen, FIFA 19’da her zaman bir oyun oynayabilirsin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir